Analytika a výkon zpravodajské činnosti

DATOVÝ ANALYTIK INFORMACÍ Z OTEVŘENÝCH ZDROJŮ ve služebním poměru

Místo výkonu práce: Praha
Náplň práce: Analýza a sběr dat z otevřených zdrojů, jako jsou sociální média, veřejné databáze a další. Vytváření reportů a vizualizací pro podporu rozhodování. Spolupráce s ostatními odděleními na implementaci datově řízených řešení. Využití statistických metod a strojového učení k odhalení vzorů v datech.
Požadujeme: VŠ vzdělání (min. Bc.) v oboru informatiky, statistiky, datové vědy nebo příbuzném oboru. Znalost SQL. Zkušenosti s programovacími jazyky jako Python, PHP nebo R. Silné analytické a komunikační dovednosti. Anglický jazyk minimálně na úrovni B1. Vhodné i pro absolventy.
Výhodou: Schopnost práce s nástroji pro vizualizaci dat, např. Tableau, Power BI
Nabízíme: Další rozvoj a vzdělávání nejen v oblasti datové analýzy, možnost flexibilní úpravy doby služby, práci v příjemném kolektivu a prostředí, výhody služebního poměru vojáka z povolání v souladu se zákonem č. 221/1999 Sb. o vojácích z povolání, 240 hodin tj. 30 dnů dovolené, 14 dnů preventivní rehabilitace v rekreačních zařízeních příspěvkové organizace MO ČR, příspěvek na bydlení a dojíždění, stabilní zázemí renomované státní instituce, zdravotní péči, akce pro zaměstnance a jejich rodiny. 
Nástupní plat ve služebním poměru: Min. 51 000 Kč čistého, po zaučení možnost dalšího růstu.

Analytik SIGINT

Pracovní náplň: Řízení vytěžování zdrojů, sběru a zpracování zdrojových informací. Jejich syntéza a hodnocení ve vztahu k vývoji bezpečnostní situace v oblasti zájmu. Zpracování komplexních zpravodajských informací, prezentujících získané poznatky, jejich význam a možné dopady, včetně predikce dalšího vývoje se zaměřením na možné hrozby a rizika pro bezpečnost ČR a spojenců. Spolupráce v rámci týmů, zahrnující mimo samotnou informační činnost podíl na směřování technického vývoje v oblasti akvizice a testování specifické zpravodajské techniky a softwarových nástrojů. 
Požadujeme: VŠ vzdělání v oblasti bezpečnostních studií, politologie, mezinárodních vztahů či přidružených oborech. Analytické a kontextuální myšlení; schopnost uchopit komplexní témata, formulovat závěry, implikace a doporučení. Systematičnost a organizační schopnosti. Spolehlivost. Striktní dodržování stanovených pravidel a zásad, včetně ochrany utajovaných informací. Znalost anglického jazyka minimálně na úrovni B2. Samostatnost, iniciativnost a ochotu učit se novým věcem. Všeobecný rozhled. Zájem o vojensko-bezpečnostní problematiku.   
Výhodou: Znalost dalších jazyků, například ruštiny, čínštiny, arabštiny. 
Nabízíme: Zajímavou a stabilní práci v dobrém kolektivu. Kariérní, odborné i jazykové vzdělávání. 30 dní dovolené. 14 dnů preventivní rehabilitace (rekreační pobyt v zařízeních MO ČR). Příspěvek na bydlení, dojíždění a další příplatky. 
Místo výkonu práce: Primárně Ústecký kraj

Specialista SIGINT

Pracovní náplň: Zpracování dílčích poznatků k vývoji bezpečnostní situace v oblasti zájmu. Překlad vybraných textů, případně korekce automatizovaných překladů. 
Požadujeme: SŠ vzdělání, všeobecný rozhled, spolehlivost, striktní dodržování stanovených pravidel a zásad, včetně ochrany utajovaných informací. Samostatnost, iniciativnost a ochotu učit se novým věcem. Zájem o vojensko-bezpečnostní problematiku. 
Výhodou: Znalost dalších jazyků, například ruštiny, ukrajinštiny, čínštiny, arabštiny.
Nabízíme: Zajímavou a stabilní práci v dobrém kolektivu. Jazykové vzdělávání. 30 dní dovolené. 14 dnů preventivní rehabilitace (rekreační pobyt v zařízeních MO ČR). Příspěvek na bydlení, dojíždění a další příplatky. 
Místo výkonu práce: Primárně Ústecký kraj, po zapracování případně Olomoucký či Jihomoravský kraj