Vojenské zpravodajství je jednotnou ozbrojenou zpravodajskou službou České republiky integrující rozvědnou a kontrarozvědnou činnost. Základním úkolem Vojenského zpravodajství je získávat, shromažďovat a vyhodnocovat informace důležité pro obranu České republiky. Vojenské zpravodajství je přímou součástí Ministerstva obrany. V jeho čele stojí ředitel, který je z výkonu své funkce odpovědný ministru obrany.
Jménem celého Vojenského zpravodajství přeji všem šťastné a veselé Vánoce! Načerpejte síly do nového roku, ve kterém přeji hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. Petr Bartovský, ředitel
Dne 12. listopadu 2024 uplynulo 106 let od vzniku Vojenského zpravodajství. Při této příležitosti se uskutečnil v atriu armádního muzea na Žižkově slavnostní nástup spojený s předáním ocenění…
Při příležitosti státního svátku 28. října propůjčil prezident republiky Petr Pavel za vynikající velitelskou a bojovou činnost Řád Bílého lva vojenské skupiny 2. třídy in memoriam brigádnímu…
Minulost nezměníme, budoucnost ano – tvořte ji s námi
Nikde nenajdete stejné možnosti kariéry jako u Vojenského zpravodajství. Jsme jedineční ve spojení rozvědné a kontrarozvědné služby. Vedle operativy se můžete uplatnit také v oblasti analýzy, informačních technologií a v mnoha dalších odvětvích.
KariéraPočátky československého vojenského zpravodajství sahají již do první světové války, kdy v rámci československých legií vznikaly první zpravodajské skupiny. Základy profesionálního vojenského zpravodajství byly položeny bezprostředně po 28. říjnu 1918. První armádní informační složkou se totiž již na počátku listopadu stalo zpravodajské oddělení československého Vrchního velitelství v Praze, jehož přednostou byl jmenován divizní generál Čeněk Haužvic, který nastoupil do této funkce 12. listopadu 1918. Právě toto datum je tak oficiálně považováno za den, kdy v Československu vzniklo vojenské zpravodajství.
HistorieZakladatelská osobnost československého vojenského zpravodajství. V jeho čele stál od roku 1918 až do roku 1923.
Přednosta zpravodajského oddělení Generálního štábu ve 30. letech, za druhé světové války velel zpravodajské skupině působící z exilu ve Velké Británii.
Dnešní Vojenské zpravodajství stojí na práci a nasazení každého jednoho příslušníka Vojenského zpravodajství.