IT a Kybernetická obrana

NCKO - Specialista pro enterprise sítě

Víte, jak fungují současné enterprise sítě? Máte zájem je budovat a spravovat s ohledem na specifické potřeby kybernetické obrany? Chcete se podílet na budování informační a komunikační infrastruktury potřebné pro zajišťování kybernetické obrany státu? Chcete být součástí týmu, který brání kybernetický prostor České republiky? Potom hledáme právě vás.
Náplň práce: návrh a správa lokálních sítí, konfigurace prvků na úrovni switching a routing, zajištění bezpečnosti koncových stanic aj.
Požadujeme: středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání v oblasti IT, orientace v aktuálních trendech v oblasti ICT a kybernetické bezpečnosti, znalost anglického jazyka na mírně pokročilé úrovni (především technická), smysl pro pořádek a systematičnost, dobré organizační schopnosti, samostatnost a iniciativnost a ochotu učit se novým věcem.
Výhodou: znalost technologií výrobců Juniper, Cisco, studijní nebo pracovní zkušenosti v oboru kybernetické obrany či bezpečnosti, pokročilá komunikativní znalost anglického jazyka. 
Odměňování dle nařízení vlády č.59/2015, součástí platu jsou dále zvláštní příplatek a osobní ohodnocení.
Místo výkonu práce: Praha / Brno

NCKO - Specialista sítí a firewallů

Víte, jak fungují moderní firewally? Máte zájem je konfigurovat a spravovat s ohledem na specifické potřeby kybernetické obrany? Chcete se podílet na budování informační a komunikační infrastruktury potřebné pro zajišťování kybernetické obrany státu? Chcete být součástí týmu, který brání kybernetický prostor České republiky? Potom hledáme právě vás.
Náplň práce: správa a návrh bezpečnosti perimetru, konfigurace a pokročilá správa firewallových pravidel, návrh a správa vzdálených lokalit (site-to-site VPN).
Požadujeme: středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání v oblasti IT, orientace v aktuálních trendech v oblasti ICT a kybernetické bezpečnosti, znalost anglického jazyka na mírně pokročilé úrovni (především technická), smysl pro pořádek a systematičnost, dobré organizační schopnosti, samostatnost, iniciativnost a ochotu učit se novým věcem.
Výhodou: znalost technologií od výrobců Juniper, Cisco, Checkpoint, Fortinet, Palo Alto, studijní nebo pracovní zkušenosti v oboru kybernetické obrany či bezpečnosti, pokročilá komunikativní znalost anglického jazyka.
Odměňování dle nařízení vlády č.59/2015, součástí platu jsou dále zvláštní příplatek a osobní ohodnocení.
Místo výkonu práce:
Praha / Brno

NCKO – Databázový specialista

Vyznáte se v problematice budování a správy databázových systémů? Znáte moderní metody a přístupy ke zpracování strukturovaných i nestrukturovaných dat? Zajímá Vás, jak přistupuje ČR ke kybernetické obraně a bezpečnosti? Chcete být součástí týmu, který brání kybernetický prostor České republiky? Potom hledáme právě vás.
Náplň práce: budování a správa databázových systémů, vývoj a hledání nových možností v oblasti databázových systémů a zpracování dat, data mining, příprava možností vizualizace dat.
Požadujeme: znalost moderních databázových systémů a základů datové analytiky, orientace v aktuálních trendech v oblasti ICT a kybernetické bezpečnosti, znalost anglického jazyka na mírně pokročilé úrovni (především technická), smysl pro pořádek a systematičnost, samostatnost, schopnost spolupráce v týmu, iniciativnost a ochotu učit se novým věcem.
Výhodou: programování/skriptování v současných dotazovacích jazycích, zkušenosti s technologií Elastic Stack, pokročilá komunikativní znalost anglického jazyka.
Odměňování dle nařízení vlády č.59/2015, součástí platu jsou dále zvláštní příplatek a osobní ohodnocení.
Místo výkonu práce: Praha / Brno

NCKO – Cyber Threat Intelligence (CTI) specialista

Zajímají Vás kybernetické hrozby? Chcete se podílet na jejich identifikaci a analýze? Máte zájem rozvíjet své schopnosti v oblasti CTI? Chcete být součástí týmu, který brání kybernetický prostor České republiky? Potom hledáme právě vás.
Náplň práce: analýza kybernetických hrozeb, sledování aktuálních trendů v postupech a technikách aktérů kybernetických hrozeb, zpracovávání zpráv a brífinků pro potřeby vedení VZ, komunikace a spolupráce s dalšími odbornostmi v rámci týmu NCKO.
Požadujeme: vysokoškolské vzdělání v oblasti informatiky, bezpečnostních studií či přidružených oborech (magisterský stupeň výhodou), orientaci v aktuálních trendech v oblasti ICT a kybernetické bezpečnosti, analytické a kontextuální myšlení – schopnost analyzovat a vyhodnocovat informace, výbornou znalost českého jazyka slovem i písmem, nadprůměrnou písemnou i ústní komunikaci v anglickém jazyce, dobré komunikační a prezentační schopnosti, smysl pro pořádek a systematičnost, dobré organizační schopnosti, samostatnost, iniciativnost a ochotu učit se novým věcem.
Výhodou: zkušenost či prokazatelný zájem o problematiku národní bezpečnosti či kybernetické obrany, studijní nebo pracovní zkušenosti v oboru kybernetické obrany či bezpečnosti.
Odměňování dle nařízení vlády č.59/2015, součástí platu jsou dále zvláštní příplatek a osobní ohodnocení.
Místo výkonu práce:
Praha / Brno

NCKO – specialista analýzy kybernetických hrozeb

Zajímají Vás kybernetické hrozby? Chcete se podílet na jejich identifikaci a analýze? Baví Vás procházet velké množství informací technického i netechnického charakteru a nacházet v nich souvislosti s dopadem na zajišťování kybernetické obrany? Chcete být součástí týmu, který brání kybernetický prostor České republiky? Potom hledáme právě vás.
Náplň práce: kontextualizace událostí v kybernetickém prostoru s dopadem na obranu ČR, sledování vývoje v určených regionech v oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany, zpracovávání analýz, zpracovávání podkladů pro potřeby vedení VZ, komunikace a spolupráce s dalšími odbornostmi v rámci týmu NCKO.
Požadujeme: vysokoškolské vzdělání v oblasti bezpečnostních studií, politologie, mezinárodních vztahů či přidružených oborech (magisterský stupeň výhodou); analytické a kontextuální myšlení; schopnost uchopit komplexní témata, formulovat závěry, implikace a doporučení; orientaci v aktuálních trendech v oblasti ICT a kybernetické bezpečnosti; vynikající uživatelskou znalost kancelářských aplikací; výbornou znalost českého jazyka slovem i písmem; nadprůměrnou písemnou i ústní komunikaci v anglickém jazyce; dobré komunikační a prezentační schopnosti, smysl pro pořádek, systematičnost, dobré organizační schopnosti, samostatnost, iniciativnost a ochotu učit se novým věcem.
Výhodou: zkušenost či prokazatelný zájem o problematiku národní bezpečnosti či kybernetické obrany, studijní nebo pracovní zkušenosti v oboru kybernetické obrany či bezpečnosti.
Odměňování dle nařízení vlády č.59/2015, součástí platu jsou dále zvláštní příplatek a osobní ohodnocení.
Místo výkonu práce:
 Praha / Brno

NCKO – Analytik operačního centra

Chcete se podílet na kybernetické obraně státu, analýze bezpečnostních událostí a incidentů, tvorbu doporučení návazných opatření nebo hledání anomálií v síťovém provozu? Zajímá Vás, jak přistupuje ČR ke kybernetické obraně a bezpečnosti? Chcete být součástí dynamického týmu, který brání kybernetický prostor České republiky? Potom hledáme právě Vás.
Náplň práce: detekce, analýza a vyhodnocení bezpečnostních událostí, incidentů a hrozeb prostřednictvím analytických nástrojů v reálném čase, vyhodnocování informací dostupných ve znalostních bázích, sledování trendů v oblasti kybernetické bezpečnosti, komunikace s partnery, zpracovávání podkladů
Požadujeme: SŠ nebo VŠ vzdělání v technickém oboru (ideálně ICT), základní znalost síťových protokolů a služeb, analytické a kontextuální myšlení – schopnost analyzovat a vyhodnocovat informace, znalost anglického jazyka na mírně pokročilé úrovni (především technická), ochotu učit se novým věcem, schopnost samostatného výkonu pracovní činnosti ve stresové situaci, schopnost spolupráce v týmu, dobré komunikační schopnosti; vhodné pro absolventy.
Výhodou: zkušenosti v oblasti analýzy bezpečnostních událostí a incidentů, orientace v oblasti kybernetické bezpečnosti, studijní nebo pracovní zkušenosti v oboru kybernetické obrany či bezpečnosti, zkušenosti v oblasti analýzy síťového provozu, znalost skriptovacích jazyků, znalost správy operačních systémů Windows a Unix, znalost správy síťových prvků a bezpečnostních řešení, prokazatelný zájem o problematiku národní bezpečnosti či kybernetické obrany.
Odměňování dle nařízení vlády č.59/2015, součástí platu jsou dále zvláštní příplatek a osobní ohodnocení.
Místo výkonu práce:
Praha / Brno

NCKO – Softwarový vývojář

Jste tvůrčí osobností orientovanou na programování a návrhy systémů? Čeká vás možnost být součástí významné bezpečnostní instituce spolupracující s dalšími bezpečnostními institucemi, akademickou sférou i soukromým sektorem. Budete moci rozšířit své obzory přístupem k širokému spektru technologií uplatňujících se v rámci řešení problémů v oblasti kybernetické obrany a podílet se na jejich vývoji.
Náplň práce: vývojová a experimentální činnost v oblasti nástrojů a technik pro ovládání specifických systémů, návrh a vývoj dílčích funkčních modulů, testování vyvinutého řešení v reálných podmínkách, nasazování do produkce a navazující DevOps.
Požadujeme: vzdělání v oblasti počítačových věd, zkušenosti s programováním v alespoň jedním z jazyků C++, Python, Rust, Kotlin, anglický jazyk alespoň na úrovni B1, vynalézavost, iniciativu a touhu vytvořit něco užitečného.
Výhodou: povědomí o problematice počítačové bezpečnosti a kyberprostoru, praktická orientace v operačních systémech a sítích (znalost ISO-OSI), znalost databázových systému (např. PostgreSQL), DevOps – Git, CI/CD, Ansible, Kubernetes, znalost širšího spektra programovacích jazyků – například C, Java, TypeScript, PHP a jiné, znalosti jazyků typu json, yaml, znalosti principů jader operačních systémů, zkušenosti s Assemblerem a platformou x86.
Odměňování dle nařízení vlády č.59/2015, součástí platu jsou dále zvláštní příplatek a osobní ohodnocení.
Místo výkonu práce:
Praha / Brno

VÝVOJÁŘ VE SLUŽEBNÍM POMĚRU

Náplň práce: Návrh, vývoj a údržba Webových nebo Serverových aplikací
Požadujeme: Ideálně VŠ – IT nebo příbuzný, zkušenost se správou systémů na bázi Linux, Windows, zkušenost s vývojem aplikací v REACT, zkušenost s vývojem v OS Linux, C++, C, znalost AJ na úrovni čtení dokumentace.
Mzda: Nástupní plat od 50 000,- Kč

SPRÁVCE SYSTÉMU VE SLUŽEBNÍM POMĚRU

Náplň práce: Správa serverových systémů na bázi OS Linux a Windows
Požadujeme: Ideálně SŠ/VŠ – IT nebo příbuzný, kušenost se správou systémů na bázi Linux, Windows, zkušenost s psaním a údržbou skriptů v OS Linux, zkušenost s monitorovacími systémy Nagios, Zabbix
Mzda: Nástupní plat od 40/50 000,- Kč

Máte-li zájem o některou z těchto pozic, kontakt pro komunikaci naleznete zde.